Turnaje

Turnaje

Členové našeho týmu se již zúčastnili několika národních i mezinárodních turnajů. Na zahraničních turnajích hráči Occamy Olomouc hrají za český národní výběr spolu s hráči z Prahy a Brna. O víkendu 11.-12. listopadu 2017 se navíc uskutečnil historicky první český šampionát v Česku – Svatomartinský turnaj konaný v Brně, kde se české týmy spolu utkaly ve vzájemných zápasech. Turnaje smíšených družstev se účastnili také zahraniční hosté z okolních států.

V roce 2018 nás během jarní sezóny čeká Erupean Quidditch Cup (EQC) v Německu, Slavic Cup 2018 v polské Varšavě a World Cup v italské Florencii. Aktivně působíme také jako členové České asociace famfrpálu sdružující jednotlivé týmy, zajišťující rozvoj famfrpálu, pořádání sportovních akcí a propagaci tohoto úžasného sportu v Česku.


Svatomartinský turnaj, Brno

Během druhého listopadového víkendu se v Brně na legendárním stadionu Za Lužánkami uskutečnil první český turnaj ve famfrpálu. Jeho součástí byl i šampionát mezi českými týmy, kde se Occamy Olomouc utkaly s mixem složeným z hráčů Prague Pegasus a Brno Banshees. Zbylá část akce byla ve formě tzv. fantasy turnaje, tedy turnaje smíšených družstev. Čeští hráči tak měli šanci hrát po boku přátel ze Slovenska, Polska, Itálie či USA, a společně se dělit o své herní zkušenosti a taktické dovednosti. Na turnaji se střídala přátelská uvolněná atmosféra i herní zápal při jednotlivých utkáních. Samozřejmostí byla díky zvolenému termínu také klasická svatomartinská husa se zelím a sklenička prvního letošního vína. Akci zdokumentovali redaktoři Brněnského deníku.


zdroj: organizační tým, brnensky.denik.cz

Quidditch Tournament Odense 2017, Odense, Dánsko

Podzimní období nám zpestřil dánský turnaj ve famfrpálu konaný v rámci tradičního festivalu Harryho Pottera v Odense. Český národní tým tvořený opět hráči z Prahy a Olomouce sem vyrazil za účelem získání dalších zkušeností a přivezl domů krásné 5. místo. Hra probíhala na stylově připraveném stadionu s tribunami vytvořenými dle filmové předlohy. Na turnaji jsme si zahráli proti týmům z Nizozemska, Polska, Irska, Slovinska, Islandu a domácího Dánska. Na programu byla i prohlídka zajímavostí města naplněná atmosférou čarovného světa Harryho Pottera, volební výjezd do Kodaně a návštěva Hamburku a malebného městečka Wittstock při cestě přes Německo. Jedna z fanynek o zážitcích z festivalu napsala článek na webu Potterzone.cz.

Záznam první třetiny utkání Česka (na videu vpravo) a Islandu (vlevo): (druhá část, třetí část)

VanTom PegaLux Pandas, Praha

Koncem srpna 2017 se v Praze uskutečnilo neoficiální setkání nejbližších zahraničních týmů a jejich vzájemné sportovní klání. Hráči z Drážďan, Vídně, Bratislavy i Prahy se zde utkaly v podobě klasických i smíšených týmů. Na programu byla i společná návštěva centra našeho hlavního města a tradiční česká večeře. Ani zde nemohl chybět dohled olomouckého týmu.

Quidditch Slavic Cup 2017, Varšava, Polsko

Druhým turnajem, kterého se český výběr účastnil, byl Slavic Cup 2017. Nově vzniklý slovanský turnaj, konající se v květnu v nedaleké Varšavě, přilákal nejen polské týmy, ale i ten slovenský, dva německé, rakousko-slovinský a český tým Czercs tvořený hráči z Prahy a Olomouce. Během turnaje nám přálo příjemné počasí i přátelská atmosféra mezi týmy ze středoevropského regionu. Mimo dobu sportovního klání se našel čas i na poznání centra polské metropole se zdejšími památkami a zhlédnutí úchvatné projekce laserové show a video mappingu v místním Multimediálním fontánovém parku.

European Quidditch Cup 2017, Mechelen, Belgie

European Quidditch Championship (EQC) je mezinárodní turnaj, kde proti sobě soupeří ve famrpálu jednotlivé kvalifikované evropské týmy (i několik týmů za jeden stát). První turnaj podobného stylu se konal v roce 2012 ve Francii. V březnu roku 2017 se šampionát uskutečnil v Belgickém Mechelenu a zúčastnilo se jej celkem 32 týmů. Česko zde reprezentoval tým Prague Pegasus vyslaný mezinárodní asociací famfrpálu (IQA) doplněný o hráče z Olomouce i Brna.

Facebook
Instagram